Müzik

Müzik etkinliği ile çocuklarımızın gelişimlerini olumlu yönde etkilemeyi amaçlamaktayız.Bu kapsamda, çeşitli müzik enstrümanları ve farklı materyaller ile şarkı, ritim, hareket ve dans çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Dans öğretmenimiz Emir Kaya, Müjdat Gezen Sanat Merkezi modern dans, bale ve dünya dansları bölümü eğitmenlerindendir ve haftada bir gün dans derslerimizde bizlerle birlikte olmaktadır. Çocuklarımızın erken yaşta dansa başlamaları, beden farkındalıklarını ve yaratıcılıklarını geliştirdiği gibi, sosyal alanlarda özgüven kazanmalarına da yardımcı olur.

Dans çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunur, çocukların vücutlarını tanımlamalarına, güçlendirmelerine, doğru duruş özelliği kazanmalarına, müzik kulağının gelişmesine, bir bütüne ait olma hissinin oluşmasına, sorumluluk almalarına katkıda bulunur. Modern Dans dikey hareket yanında, yatay hareketlerde de güçlü olan tarzıyla diğer danslardan farklı olup katılımcıyı bedensel olarak zorlamaktadır.

Modern Dans, 20. yüzyılın başında Avrupa ve ABD'de doğmuş, klasik balenin hareket değerleri ve yapısına karşı çıkan, kendi bedensel hareket ve anlatımını oluşturmuş yepyeni dile sahip bir danstır. Bedenin yerle olan ilişkisi ve düşme-kalkma biçimleri de modern dansın temel özellikleri arasında yer alır. Bununla birlikte modern dans insanın yaratıcılığını kullanarak dansa kendinden de bir şeyler katabilmesi için fırsat sağlar ve çocukların özgün ve yaratıcı düşünme ve uygulama becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.